PhosBinder – środek mineralny redukujący poziom fosforu w wodzie

Wiąże fosforany; chroni przed nadmiernym wzrostem glonów; zapobiega zazielenieniu wody; usuwa z wody trujące metale ciężkie

PhosBinder składa się z czterech 1000 gramowych wkładów filtracyjnych: dwóch saszetek PhosBinder Ca oraz dwóch saszetek PhosBinder Fe. Pierwszy z nich występuje w postaci białego, porowatego minerału wapnia, który trwale wiąże w swojej strukturze fosforany oraz metale ciężkie występujące w wodzie, takie jak: miedź, ołów i cynk. Drugi – zawiera brązowy, porowaty minerał żelaza, który skutecznie wiąże fosforany i siarczki. Preparat  zmniejsza ilość fosforanów w wodzie, pozwalając na osiągnięcie poziomu, poniżej którego rozwój glonów jest blokowany (wartość graniczna wynosi 0,030 mg/l). Jeden zestaw 4 wkładów wiąże w idealnych warunkach minimum 400 g fosforu (ok. 1 200 g fosforanów). Fosforany usuwane są z wody trwale poprzez adsorbcje, dzięki czemu nie dochodzi do ponownego uwalniania się tych związków. PhosBinder jest w pełni bezpieczny dla człowieka, środowiska i życia biologicznego.

.

.

Kod produktu:10600-4x1kg

Jak stosować PhosBinder?

Zestaw czterech wkładów starcza na 40 000 litrów wody (zbiornik zarybiony) lub na 160 000 litrów wody (zbiornik niezarybiony). PhosBinder należy umieszczać w filtrach lub poza nimi – w takim miejscu zbiornika wodnego, gdzie występuje dobra cyrkulacja wody, np. w strumieniach, kaskadach czy okolicach pompy filtracyjnej. Zastosowanie produktu w miejscu o słabej cyrkulacji wody, może zmniejszyć zakres jego działania. Jeżeli aplikujesz PhosBinder po raz pierwszy w stawie silnie obciążonym, stosuj go przez minimum 6 tygodni. Środek należy wymieniać wczesną wiosną lub w jednym z poniższych przypadków:
– po zużyciu około 25 kg pokarmu dla ryb;
– gdy nastąpi mierzalny wzrost fosforanów;
– gdy dojdzie do wyraźnego wzrostu glonów.