AlgoSplit – likwidator glonów nitkowatych i natleniacz wody

AlgoSplit to preparat w granulkach, bazujący na nadtlenku wodoru, który po zetknięciu z wodą rozkłada się na wodę i tlen. Dzięki natychmiastowemu uwolnieniu aktywnego tlenu szybko niszczy nawet najbardziej uciążliwe glony nitkowate, wypychając je ku powierzchni lustra wody. Glony zgromadzone pod powierzchnią wody można łatwo usunąć np. podbierakiem, natomiast ich obumarłe szczątki trafiają do filtra. AlgoSplit jest bezpieczny dla środowiska i życia biologicznego.

Kod produktu: 10400-1kg; 10401-5kg; 10402-10kg; 10403-25kg

Jak aplikować AlgoSplit?

 

Na każde 30 000 l wody należy podawać 1 kg preparatu (najlepiej przed południem), rozsypując go równomiernie po powierzchni zbiornika wodnego lub bezpośrednio na glony nitkowate (nie syp preparatu bezpośrednio na rośliny). Jeżeli chcesz stosować preparat prewencyjnie – aplikuj go raz w tygodniu po 500 g. W przypadku, gdy działanie AlgoSplit jest zbyt słabe, zwiększ jego dawkę. Preparat możesz stosować wielokrotnie w ciągu sezonu.
AlgoSplit aplikuj w rękawicach ochronnych i zachowaj ogólne środki bezpieczeństwa. Nie dopuszczaj do kontaktu preparatu ze skórą lub oczami (może działać drażniąco).